Zoek op rubriek
Zoek op trefwoord
Zoek op thema
Unesco Platform Vlaanderen Logo
 
 
Unesco Platform Vlaanderen Logo
zoekfunctie
thema

Richting geven aan UNESCO

Voeg deze pagina toe aan uw Facebook.
Tweet deze pagina
Bekijk de RSS feed van deze pagina
Print deze pagina
 
Gepubliceerd op maandag 1 september 2008

De Vlaamse UNESCO Commissie en de Nationale UNESCO Commissies van Nederland en Luxemburg brachten hun collega's uit Europa en Noord-Amerika van 31 mei tot 4 juni 2008 bijeen om een gezamenlijk advies te formuleren over de programma's en de onderwerpen waarop de UNESCO zich in de toekomst zou moeten concentreren. De bijeenkomst bood ook de gelegenheid om ervaringen uit te wisselen en zo iets van elkaar op te steken.

De gesprekken tijdens de bijeenkomst vonden voornamelijk plaats in thematisch afgelijnde werkgroepen in plaats van in de meer gebruikelijke plenaire zittingen. Zo kwam er een interactie tot stand tussen de deelnemers die iedereen bij de les hield en het eindresultaat zeker ten goede kwam.

Het nieuwe recept dat de drie organiserende commissies bedachten voor het houden van dergelijke zogenaamde regionale consultaties, kon de deelnemers bekoren en smaakte bijgevolg naar meer. Gehoopt wordt dat hiermee een nieuwe aanpak is gelanceerd die in de toekomst navolging zal vinden.

Hoe de bijeenkomst verliep en tot welke voorstellen ze leidde, lees je in dit dossier. Om een beter beeld te schetsen van de werking van Nationale UNESCO Commissies, stellen we eveneens een greep voor uit het aanbod van voorbeeldpraktijken die de deelnemers tijdens de bijeenkomst uitwisselden en besteden we aandacht aan het kader dat de UNESCO voor Nationale UNESCO Commissies creëerde en aan de unieke plaats die de Vlaamse UNESCO Commissie daarin inneemt.